DMU • 2016 Sep 03 - Sep 04 • Østerbro Stadion • København

 

Greve Atletik
# BibNo Result Pos Name YOB Qualifying Event Group Day / time
389 1.14.11 6 Jasmin B. Rasmussen 2000 1.14.47 400 meter hæk Piger 16-17 år 1 - 10:30
395 58.76 2 Henning Elmer 1999 58.60 400 meter hæk Drenge 16-17 år 1 - 10:50
398 52.48 2 Steffen Sjørslev 1997 51.69 Spydkast Drenge 18-19 år 1 - 11:30
399 51.57 4 Greve Atletik P17 53.68 4 x 100 m stafet Piger 16-17 år 1 - 12:00
400 49.05 3 Greve Atletik D15 2002 50.79 4 x 100 m stafet Drenge 14-15 år 1 - 12:20
387 34.36 5 Laura Zilstorff 2002 28.23 Hammerkast Piger 14-15 år 1 - 12:30
392 30.79 6 Nicoline Landgreen 2001 27.80 Hammerkast Piger 14-15 år 1 - 12:30
394 1.50 8 Rasmus Baltzersen 2002 1.55 Højdespring Drenge 14-15 år 1 - 13:00
383 13.39 2 Marie Paule Dahi 2001 13.17 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 14:10
385 DNS Frederik Andersson 2001 11.96 100 meter - indledende Drenge 14-15 år 1 - 14:30
391 12.36 3 Tobias Andersson 2002 12.42 100 meter - indledende Drenge 14-15 år 1 - 14:30
382 11.42 2 Frankly Dadey 1999 11.45 100 meter - indledende Drenge 16-17 år 1 - 15:00
393 11.36 1 Peter Andersson 1999 10.86 100 meter - indledende Drenge 16-17 år 1 - 15:00
397 11.81 5 Asger Østerby 1997 11.90 100 meter - indledende Drenge 18-19 år 1 - 15:30
384 11.00 2 Kasper Andersson 1997 11.33 100 meter - indledende Drenge 18-19 år 1 - 15:30
390 2.90 6 Aksel Lange 2002 3.13 Stangspring Drenge 14-15 år 1 - 16:15
395 11.28 4 Henning Elmer 1999 12.12 Trespring Drenge 16-17 år 1 - 16:50
383 DNS Marie Paule Dahi 2001 13.39 100 meter - finale Piger 14-15 år 1 - 17:20
391 12.49 6 Tobias Andersson 2002 12.36 100 meter - finale Drenge 14-15 år 1 - 17:30
386 46.17 1 Anna Ø. Lange 1999 46.87 Spydkast Piger 16-17 år 1 - 17:30
389 31.68 6 Jasmin B. Rasmussen 2000 32.51 Spydkast Piger 16-17 år 1 - 17:30
388 47.29 6 Phillip Vegge 2000 40.80 Hammerkast Drenge 16-17 år 1 - 17:40
382 11.32 4 Frankly Dadey 1999 11.42 100 meter - finale Drenge 16-17 år 1 - 17:50
393 10.86 2 Peter Andersson 1999 11.36 100 meter - finale Drenge 16-17 år 1 - 17:50
384 11.14 4 Kasper Andersson 1997 11.00 100 meter - finale Drenge 18-19 år 1 - 18:05
397 12.66 2 Asger Østerby 1997 12.83 Kuglestød Drenge 18-19 år 1 - 18:30
398 12.23 4 Steffen Sjørslev 1997 12.25 Kuglestød Drenge 18-19 år 1 - 18:30
391 40.63 5 Tobias Andersson 2002 38.86 300 meter Drenge 14-15 år 1 - 18:45
396 51.36 2 Mathias Astrup 1999 50.82 400 meter Drenge 16-17 år 1 - 19:10
386 14.83 2 Anna Ø. Lange 1999 14.47 100 meter hæk - indledende Piger 16-17 år 2 - 09:15
389 17.51 5 Jasmin B. Rasmussen 2000 16.54 100 meter hæk - indledende Piger 16-17 år 2 - 09:15
380 1.96 1 Kenneth Pedersen 1997 2.00 Højdespring Drenge 18-19 år 2 - 10:00
383 4.75 11 Marie Paule Dahi 2001 5.24 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 10:10
398 DNS Steffen Sjørslev 1997 31.61 Diskoskast Drenge 18-19 år 2 - 10:10
388 15.86 4 Phillip Vegge 2000 15.45 Vægtkast Drenge 16-17 år 2 - 11:20
386 DNS Anna Ø. Lange 1999 25.74 200 meter Piger 16-17 år 2 - 11:55
382 23.45 4 Frankly Dadey 1999 22.92 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 12:15
396 24.19 5 Mathias Astrup 1999 23.61 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 12:15
390 4.78 11 Aksel Lange 2002 5.56 Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 12:15
391 5.84 3 Tobias Andersson 2002 5.82 Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 12:15
397 24.50 11 Asger Østerby 1997 200 meter Drenge 18-19 år 2 - 12:40
384 22.85 5 Kasper Andersson 1997 22.83 200 meter Drenge 18-19 år 2 - 12:40
386 15.02 3 Anna Ø. Lange 1999 14.83 100 meter hæk - finale Piger 16-17 år 2 - 13:35
389 17.80 6 Jasmin B. Rasmussen 2000 17.51 100 meter hæk - finale Piger 16-17 år 2 - 13:35
386 3.52 10 Anna Ø. Lange 1999 5.65 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 13:45
387 10.65 4 Laura Zilstorff 2002 10.22 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 13:45
381 3.10 2 Maria Kjeldsen 2000 3.02 Stangspring Piger 16-17 år 2 - 14:00
380 15.51 1 Kenneth Pedersen 1997 15.76 110 meter hæk Drenge 18-19 år 2 - 14:15
393 6.58 4 Peter Andersson 1999 6.51 Længdespring Drenge 16-17 år 2 - 15:00
394 10.13.45 9 Rasmus Baltzersen 2002 10.15.0 3000 meter Drenge 14-15 år 2 - 15:30
387 28.46 5 Laura Zilstorff 2002 32.65 Diskoskast Piger 14-15 år 2 - 15:30
397 5.91 9 Asger Østerby 1997 6.07 Længdespring Drenge 18-19 år 2 - 16:15
384 6.78 2 Kasper Andersson 1997 6.57 Længdespring Drenge 18-19 år 2 - 16:15
400 2.21.25 4 Greve Atletik D15 2002 1000 m stafet Drenge 14-15 år 2 - 17:15
399 DNS Greve Atletik P17 1000 m stafet Piger 16-17 år 2 - 17:30