DMU • 2016 Sep 03 - Sep 04 • Østerbro Stadion • København

 

Aarhus 1900 A/M
# BibNo Result Pos Name YOB Qualifying Event Group Day / time
331 50.98 8 Ida Marie Hartmann 2002 300 meter hæk Piger 14-15 år 1 - 10:00
341 49.79 5 Mathilde Brüchle Kodal 2001 300 meter hæk Piger 14-15 år 1 - 10:00
311 43.01 1 Jeppe Ege Nielsen 2002 43.76 300 meter hæk Drenge 14-15 år 1 - 10:15
348 1.02.00 1 Liv Stæhr Rødtnes 1999 1.03.20 400 meter hæk Piger 16-17 år 1 - 10:30
349 1.05.05 2 Mai Stæhr Rødtnes 1999 1.04.12 400 meter hæk Piger 16-17 år 1 - 10:30
334 9.00 9 Mille Albinus Hjermitslev 2002 9.42 Trespring Piger 14-15 år 1 - 10:30
336 10.07 4 Sofie Froberg 2002 9.52 Trespring Piger 14-15 år 1 - 10:30
357 1.03.39 1 Mette Graversgaard 1995 400 meter hæk Piger 20-22 år 1 - 11:00
355 49.39 2 Sofie Dahl 1997 53.13 Hammerkast Piger 18-19 år 1 - 11:10
363 50.71 1 Aarhus 1900 P15-1 2002 51.44 4 x 100 m stafet Piger 14-15 år 1 - 11:45
364 55.10 7 Aarhus 1900 P15-2 2001 4 x 100 m stafet Piger 14-15 år 1 - 11:45
360 DNF Aarhus 1900 P17 2000 52.50 4 x 100 m stafet Piger 16-17 år 1 - 12:00
350 13.19 4 Sarah Bahat 1999 12.54 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 12:10
361 46.92 2 Aarhus 1900 D15-1 2002 47.51 4 x 100 m stafet Drenge 14-15 år 1 - 12:20
362 DNS Aarhus 1900 D15-2 4 x 100 m stafet Drenge 14-15 år 1 - 12:20
337 20.39 12 Amalie Holmark Andersen 2001 20.65 Hammerkast Piger 14-15 år 1 - 12:30
317 1.61 4 Philip Vikne Dalmose 2001 1.71 Højdespring Drenge 14-15 år 1 - 13:00
318 1.55 7 William Korsgaard 2001 1.56 Højdespring Drenge 14-15 år 1 - 13:00
314 35.56 10 Anton Kühl 2001 39.66 Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 13:00
312 34.00 12 Rasmus Vestergård 2002 38.24 Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 13:00
313 38.73 7 Sebastian R. Suurballe 2002 40.65 Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 13:00
322 4.34.32 8 Rasmus Lorenzen 1998 4.42.18 1500 meter Drenge 18-19 år 1 - 13:10
320 3.59.38 2 Magnus Nyman Hall 1999 3.57.99 1500 meter Drenge 16-17 år 1 - 13:20
346 4.56.02 3 Laura Astrup 2000 5.01.94 1500 meter Piger 16-17 år 1 - 13:50
339 DNS Emma Guldager 2001 13.91 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 14:10
340 14.35 7 Iris Trollehave 2001 14.04 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 14:10
333 12.68 1 Mathilde Kreiberg Skou 2002 12.86 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 14:10
342 13.47 4 Mathilde Weber Skorstensg 2001 13.48 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 14:10
344 12.37 1 Thea Lyng Møller Jensen 2001 12.47 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 14:10
325 14.47 1 Tórur Mortensen 1998 14.94 Trespring Drenge 18-19 år 1 - 14:10
327 14.63 1 Dennis Mägi 1995 14.75 Trespring Drenge 20-22 år 1 - 14:10
316 12.63 6 Kasper Hørmann 2001 12.11 100 meter - indledende Drenge 14-15 år 1 - 14:30
326 15.83 1 Kristoffer Thomsen 1996 16.87 Kuglestød Drenge 20-22 år 1 - 14:30
339 DNS Emma Guldager 2001 15.35 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 14:30
332 20.92 12 Martha K.D Rasmussen 2002 21.46 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 14:30
336 22.94 11 Sofie Froberg 2002 25.12 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 14:30
343 29.11 7 Sunniva Bogadottir 2001 29.08 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 14:30
347 13.89 8 Tine Hoffmann Nielsen 2000 13.70 100 meter - indledende Piger 16-17 år 1 - 14:50
314 10 Anton Kühl 2001 30.05 Hammerkast Drenge 14-15 år 1 - 15:00
351 13.42 5 Alda Sigurðsdottir Lamhau 1998 13.55 100 meter - indledende Piger 18-19 år 1 - 15:15
358 DNS Frida Sångren 1997 12.08 100 meter - indledende Piger 18-19 år 1 - 15:15
353 DNS Helena S. Lang 1998 13.08 100 meter - indledende Piger 18-19 år 1 - 15:15
321 11.49 4 Jacob Møberg Klysner 1998 11.49 100 meter - indledende Drenge 18-19 år 1 - 15:30
323 10.95 1 Simon Hansen 1998 10.64 100 meter - indledende Drenge 18-19 år 1 - 15:30
324 11.07 3 Steffen Knudsen 1998 10.85 100 meter - indledende Drenge 18-19 år 1 - 15:30
315 11.80 2 Anton Læssøe Bisgaard 2001 12.93 Trespring Drenge 14-15 år 1 - 15:30
317 11.94 1 Philip Vikne Dalmose 2001 11.36 Trespring Drenge 14-15 år 1 - 15:30
318 10.77 4 William Korsgaard 2001 11.08 Trespring Drenge 14-15 år 1 - 15:30
356 DNS Maja Overgaard 1996 36.16 Spydkast Piger 20-22 år 1 - 15:50
316 3.10 5 Kasper Hørmann 2001 2.90 Stangspring Drenge 14-15 år 1 - 16:15
312 3.10 4 Rasmus Vestergård 2002 3.10 Stangspring Drenge 14-15 år 1 - 16:15
313 2.60 8 Sebastian R. Suurballe 2002 2.50 Stangspring Drenge 14-15 år 1 - 16:15
326 48.37 1 Kristoffer Thomsen 1996 53.05 Hammerkast Drenge 20-22 år 1 - 16:25
333 12.73 2 Mathilde Kreiberg Skou 2002 12.68 100 meter - finale Piger 14-15 år 1 - 17:20
344 12.50 1 Thea Lyng Møller Jensen 2001 12.37 100 meter - finale Piger 14-15 år 1 - 17:20
350 46.13 2 Sarah Bahat 1999 47.57 Spydkast Piger 16-17 år 1 - 17:30
332 1.53 3 Martha K.D Rasmussen 2002 1.46 Højdespring Piger 14-15 år 1 - 17:40
351 13.25 7 Alda Sigurðsdottir Lamhau 1998 13.42 100 meter - finale Piger 18-19 år 1 - 17:55
321 11.31 8 Jacob Møberg Klysner 1998 11.49 100 meter - finale Drenge 18-19 år 1 - 18:05
323 10.57 1 Simon Hansen 1998 10.95 100 meter - finale Drenge 18-19 år 1 - 18:05
324 10.93 2 Steffen Knudsen 1998 11.07 100 meter - finale Drenge 18-19 år 1 - 18:05
311 DNS Jeppe Ege Nielsen 2002 39.15 300 meter Drenge 14-15 år 1 - 18:45
346 DNS Laura Astrup 2000 400 meter Piger 16-17 år 1 - 19:00
348 57.82 2 Liv Stæhr Rødtnes 1999 57.98 400 meter Piger 16-17 år 1 - 19:00
349 1.00.30 4 Mai Stæhr Rødtnes 1999 59.41 400 meter Piger 16-17 år 1 - 19:00
347 1.05.65 10 Tine Hoffmann Nielsen 2000 1.05.53 400 meter Piger 16-17 år 1 - 19:00
319 53.97 8 Tais Leicht Kjær 2000 54.49 400 meter Drenge 16-17 år 1 - 19:10
331 DNS Ida Marie Hartmann 2002 14.02 80 meter hæk - indledende Piger 14-15 år 2 - 09:00
359 13.51 4 Martha K.D Rasmussen 2002 14.05 80 meter hæk - indledende Piger 14-15 år 2 - 09:00
341 13.62 5 Mathilde Brüchle Kodal 2001 13.53 80 meter hæk - indledende Piger 14-15 år 2 - 09:00
333 12.40 1 Mathilde Kreiberg Skou 2002 12.01 80 meter hæk - indledende Piger 14-15 år 2 - 09:00
334 15.13 6 Mille Albinus Hjermitslev 2002 13.92 80 meter hæk - indledende Piger 14-15 år 2 - 09:00
353 DNS Helena S. Lang 1998 4.84 Længdespring Piger 18-19 år 2 - 09:00
349 14.72 1 Mai Stæhr Rødtnes 1999 14.26 100 meter hæk - indledende Piger 16-17 år 2 - 09:15
315 15.35 2 Anton Læssøe Bisgaard 2001 15.61 100 meter hæk - indledende Drenge 14-15 år 2 - 09:30
316 16.39 3 Kasper Hørmann 2001 16.02 100 meter hæk - indledende Drenge 14-15 år 2 - 09:30
312 15.54 2 Rasmus Vestergård 2002 15.04 100 meter hæk - indledende Drenge 14-15 år 2 - 09:30
314 12.42 4 Anton Kühl 2001 14.46 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 09:45
312 DNS Rasmus Vestergård 2002 12.19 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 09:45
332 2.28.49 7 Martha K.D Rasmussen 2002 2.31.93 800 meter Piger 14-15 år 2 - 10:00
341 2.31.01 11 Mathilde Brüchle Kodal 2001 2.25.47 800 meter Piger 14-15 år 2 - 10:00
336 DNS Sofie Froberg 2002 2.33.0 800 meter Piger 14-15 år 2 - 10:00
328 1.90 1 Mads Moos Larsen 1995 1.89 Højdespring Drenge 20-22 år 2 - 10:00
346 2.20.99 4 Laura Astrup 2000 2.20.70 800 meter Piger 16-17 år 2 - 10:10
333 5.32 2 Mathilde Kreiberg Skou 2002 5.37 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 10:10
344 5.46 1 Thea Lyng Møller Jensen 2001 5.28 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 10:10
338 2.20 7 Anna Mosby Nielsen 2001 2.20 Stangspring Piger 14-15 år 2 - 11:00
339 DNS Emma Guldager 2001 2.20 Stangspring Piger 14-15 år 2 - 11:00
330 2.20 10 Iben Opstrup Wedel 2002 Stangspring Piger 14-15 år 2 - 11:00
335 2.40 5 Sara Vetter Harsmann 2002 2.30 Stangspring Piger 14-15 år 2 - 11:00
339 DNS Emma Guldager 2001 29.91 200 meter Piger 14-15 år 2 - 11:20
340 29.51 15 Iris Trollehave 2001 29.10 200 meter Piger 14-15 år 2 - 11:20
332 27.96 5 Martha K.D Rasmussen 2002 27.82 200 meter Piger 14-15 år 2 - 11:20
342 28.05 8 Mathilde Weber Skorstensg 2001 29.06 200 meter Piger 14-15 år 2 - 11:20
311 DNS Jeppe Ege Nielsen 2002 24.54 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 11:40
317 24.78 4 Philip Vikne Dalmose 2001 25.11 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 11:40
355 37.21 1 Sofie Dahl 1997 35.72 Diskoskast Piger 18-19 år 2 - 11:40
348 26.09 3 Liv Stæhr Rødtnes 1999 200 meter Piger 16-17 år 2 - 11:55
347 28.94 15 Tine Hoffmann Nielsen 2000 28.72 200 meter Piger 16-17 år 2 - 11:55
319 24.56 8 Tais Leicht Kjær 2000 24.93 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 12:15
315 DNS Anton Læssøe Bisgaard 2001 5.64 Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 12:15
312 4.91 9 Rasmus Vestergård 2002 5.11 Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 12:15
351 DNS Alda Sigurðsdottir Lamhau 1998 27.66 200 meter Piger 18-19 år 2 - 12:30
321 23.59 10 Jacob Møberg Klysner 1998 23.64 200 meter Drenge 18-19 år 2 - 12:40
323 21.69 1 Simon Hansen 1998 21.62 200 meter Drenge 18-19 år 2 - 12:40
324 22.30 2 Steffen Knudsen 1998 21.80 200 meter Drenge 18-19 år 2 - 12:40
357 24.83 1 Mette Graversgaard 1995 24.59 200 meter Piger 20-22 år 2 - 12:50
314 39.63 5 Anton Kühl 2001 42.35 Diskoskast Drenge 14-15 år 2 - 13:00
317 36.40 6 Philip Vikne Dalmose 2001 36.80 Diskoskast Drenge 14-15 år 2 - 13:00
333 12.13 1 Mathilde Kreiberg Skou 2002 12.40 80 meter hæk - finale Piger 14-15 år 2 - 13:25
355 17.49 1 Sofie Dahl 1997 16.92 Vægtkast Piger 18-19 år 2 - 13:30
349 14.65 2 Mai Stæhr Rødtnes 1999 14.72 100 meter hæk - finale Piger 16-17 år 2 - 13:35
315 DNS Anton Læssøe Bisgaard 2001 15.35 100 meter hæk - finale Drenge 14-15 år 2 - 13:45
316 16.72 5 Kasper Hørmann 2001 16.39 100 meter hæk - finale Drenge 14-15 år 2 - 13:45
312 15.00 1 Rasmus Vestergård 2002 15.54 100 meter hæk - finale Drenge 14-15 år 2 - 13:45
337 9.24 10 Amalie Holmark Andersen 2001 9.40 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 13:45
336 8.35 13 Sofie Froberg 2002 8.94 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 13:45
352 DNF Caroline Graversgaard 1998 15.64 100 meter hæk Piger 18-19 år 2 - 13:50
357 13.99 1 Mette Graversgaard 1995 13.45 100 meter hæk Piger 20-22 år 2 - 13:55
345 2.80 4 Julie Vetter Harsmann 2000 2.80 Stangspring Piger 16-17 år 2 - 14:00
347 2.20 8 Tine Hoffmann Nielsen 2000 2.30 Stangspring Piger 16-17 år 2 - 14:00
354 DNS Hanne Hansen 1997 2.50 Stangspring Piger 18-19 år 2 - 14:00
329 15.64 1 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 16.17 110 meter hæk Drenge 20-22 år 2 - 14:15
326 DNS Kristoffer Thomsen 1996 44.78 Diskoskast Drenge 20-22 år 2 - 14:15
336 26.80 6 Sofie Froberg 2002 31.04 Diskoskast Piger 14-15 år 2 - 15:30
320 15.23.00 1 Magnus Nyman Hall 1999 15.54.04 5000 meter Drenge 16-17 år 2 - 16:10
321 6.10 6 Jacob Møberg Klysner 1998 6.03 Længdespring Drenge 18-19 år 2 - 16:15
324 6.27 4 Steffen Knudsen 1998 7.03 Længdespring Drenge 18-19 år 2 - 16:15
329 6.56 2 Oliver Ryborg Kjeldsen 1995 6.63 Længdespring Drenge 20-22 år 2 - 16:15
322 17.23.38 6 Rasmus Lorenzen 1998 17.35.50 5000 meter Drenge 18-19 år 2 - 16:35
363 2.32.08 4 Aarhus 1900 P15-1 2002 2.26.74 1000 m stafet Piger 14-15 år 2 - 17:00
364 2.41.57 7 Aarhus 1900 P15-2 2001 1000 m stafet Piger 14-15 år 2 - 17:00
361 2.12.87 2 Aarhus 1900 D15-1 2002 2.12.89 1000 m stafet Drenge 14-15 år 2 - 17:15
362 DNS Aarhus 1900 D15-2 1000 m stafet Drenge 14-15 år 2 - 17:15
360 2.21.29 2 Aarhus 1900 P17 2000 1000 m stafet Piger 16-17 år 2 - 17:30