DMU • 2016 Sep 03 - Sep 04 • Østerbro Stadion • København

 

Ballerup AK
# BibNo Result Pos Name YOB Qualifying Event Group Day / time
171 49.06 4 Stefan Lehnert 1999 51.77 Spydkast Drenge 16-17 år 1 - 10:00
177 51.74 4 Christoffer Olsen 1996 Spydkast Drenge 20-22 år 1 - 11:30
193 DNS Caroline Brath 1999 8.68 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 12:10
192 9.19 8 Rebecca Nielsen 2000 9.09 Kuglestød Piger 16-17 år 1 - 12:10
186 24.43 9 Ida K Jensen 2002 20.44 Hammerkast Piger 14-15 år 1 - 12:30
185 30.41 7 Mette Marie Jensen 2001 31.35 Hammerkast Piger 14-15 år 1 - 12:30
183 23.92 10 Rebecca Spiegelhauer 2002 31.35 Hammerkast Piger 14-15 år 1 - 12:30
162 1.55 6 Magnus Elsted 2001 1.72 Højdespring Drenge 14-15 år 1 - 13:00
167 DNS Mads Fahnøe Larsen 2002 37.15 Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 13:00
165 35.14 11 Robin Tirkov 2002 36.63 Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 13:00
170 4.08.21 5 Joachim Rønsholt 1999 4.14.04 1500 meter Drenge 16-17 år 1 - 13:20
163 4.41.01 15 Kristian Carstensen 2001 4.41.00 1500 meter Drenge 14-15 år 1 - 13:30
176 4.40 1 Oliver Durafour 1997 4.50 Stangspring Drenge 18-19 år 1 - 13:30
178 DNS Emil H. Christensen 1995 4.05 Stangspring Drenge 20-22 år 1 - 13:30
191 5.16.06 6 Kamilla Kajbæk 1999 5.26.05 1500 meter Piger 16-17 år 1 - 13:50
189 5.37.06 9 Mathilde Riis 1999 5.33.57 1500 meter Piger 16-17 år 1 - 13:50
190 4.55.03 2 Mia Van Wagenen 1999 4.53.18 1500 meter Piger 16-17 år 1 - 13:50
182 13.06 2 Klara Skriver Loessl 2002 13.04 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 14:10
187 20.13 13 Helena Matz 2002 24.51 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 14:30
168 11.38 1 Emil Ipsen 1999 11.41 100 meter - indledende Drenge 16-17 år 1 - 15:00
166 10 Mathias B. Rasmussen 2002 24.33 Hammerkast Drenge 14-15 år 1 - 15:00
194 13.28 3 Frederikke Mortensen 1998 13.27 100 meter - indledende Piger 18-19 år 1 - 15:15
175 DNS Johan Thomsen 1997 11.62 100 meter - indledende Drenge 18-19 år 1 - 15:30
174 10.92 1 Lukas Bredo 1997 11.05 100 meter - indledende Drenge 18-19 år 1 - 15:30
173 12.54 9 Mathias P. Kveiborg 2000 12.13 Kuglestød Drenge 16-17 år 1 - 15:30
172 13.43 7 Rasmus Jensen 1999 13.69 Kuglestød Drenge 16-17 år 1 - 15:30
180 11.95 7 Bruce Buasri 1995 11.86 100 meter - indledende Drenge 20-22 år 1 - 15:40
181 11.60 5 Emil Jespersen 1994 11.39 100 meter - indledende Drenge 20-22 år 1 - 15:40
179 11.94 6 Sam Buasri 1995 11.98 100 meter - indledende Drenge 20-22 år 1 - 15:40
182 13.16 5 Klara Skriver Loessl 2002 13.06 100 meter - finale Piger 14-15 år 1 - 17:20
173 52.72 4 Mathias P. Kveiborg 2000 54.36 Hammerkast Drenge 16-17 år 1 - 17:40
172 57.42 2 Rasmus Jensen 1999 58.32 Hammerkast Drenge 16-17 år 1 - 17:40
171 55.50 3 Stefan Lehnert 1999 57.85 Hammerkast Drenge 16-17 år 1 - 17:40
168 11.31 3 Emil Ipsen 1999 11.38 100 meter - finale Drenge 16-17 år 1 - 17:50
194 13.14 6 Frederikke Mortensen 1998 13.28 100 meter - finale Piger 18-19 år 1 - 17:55
174 10.96 3 Lukas Bredo 1997 10.92 100 meter - finale Drenge 18-19 år 1 - 18:05
162 39.64 3 Magnus Elsted 2001 38.87 300 meter Drenge 14-15 år 1 - 18:45
182 12.82 1 Klara Skriver Loessl 2002 12.54 80 meter hæk - indledende Piger 14-15 år 2 - 09:00
173 34.21 7 Mathias P. Kveiborg 2000 39.92 Diskoskast Drenge 16-17 år 2 - 09:00
172 34.94 6 Rasmus Jensen 1999 36.83 Diskoskast Drenge 16-17 år 2 - 09:00
166 10.22 10 Mathias B. Rasmussen 2002 10.03 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 09:45
165 9.57 12 Robin Tirkov 2002 10.40 Kuglestød Drenge 14-15 år 2 - 09:45
180 DNS Bruce Buasri 1995 1.70 Højdespring Drenge 20-22 år 2 - 10:00
189 2.38.81 8 Mathilde Riis 1999 2.41.75 800 meter Piger 16-17 år 2 - 10:10
182 2.90 2 Klara Skriver Loessl 2002 2.90 Stangspring Piger 14-15 år 2 - 11:00
183 2.80 3 Rebecca Spiegelhauer 2002 2.70 Stangspring Piger 14-15 år 2 - 11:00
173 15.67 5 Mathias P. Kveiborg 2000 14.71 Vægtkast Drenge 16-17 år 2 - 11:20
172 15.41 6 Rasmus Jensen 1999 16.77 Vægtkast Drenge 16-17 år 2 - 11:20
171 16.44 2 Stefan Lehnert 1999 16.75 Vægtkast Drenge 16-17 år 2 - 11:20
169 27.23 16 Oskar Rømer 2000 25.93 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 12:15
194 28.10 6 Frederikke Mortensen 1998 27.60 200 meter Piger 18-19 år 2 - 12:30
175 DNS Johan Thomsen 1997 24.34 200 meter Drenge 18-19 år 2 - 12:40
174 22.70 4 Lukas Bredo 1997 23.39 200 meter Drenge 18-19 år 2 - 12:40
166 29.35 9 Mathias B. Rasmussen 2002 32.42 Diskoskast Drenge 14-15 år 2 - 13:00
165 31.61 7 Robin Tirkov 2002 31.80 Diskoskast Drenge 14-15 år 2 - 13:00
182 12.62 3 Klara Skriver Loessl 2002 12.82 80 meter hæk - finale Piger 14-15 år 2 - 13:25
184 11.98 1 Amalie Pfeiffer 2001 12.02 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 13:45
185 8.09 14 Mette Marie Jensen 2001 8.08 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 13:45
188 3.00 3 Ida Jespersen 2000 3.34 Stangspring Piger 16-17 år 2 - 14:00
195 3.40 2 Caroline Ranners 1995 3.60 Stangspring Piger 20-22 år 2 - 14:00
186 22.46.42 2 Ida K Jensen 2002 3000 meter kapgang Piger 14-15 år 2 - 14:35
185 20.42.44 1 Mette Marie Jensen 2001 3000 meter kapgang Piger 14-15 år 2 - 14:35
192 17.31.66 1 Rebecca Nielsen 2000 18.14.61 3000 meter kapgang Piger 16-17 år 2 - 14:35
168 6.97 2 Emil Ipsen 1999 6.98 Længdespring Drenge 16-17 år 2 - 15:00
191 11.04.02 5 Kamilla Kajbæk 1999 11.11.01 3000 meter Piger 16-17 år 2 - 15:10
190 10.26.10 2 Mia Van Wagenen 1999 10.37.51 3000 meter Piger 16-17 år 2 - 15:10
164 11.11.76 13 David Romney Lauridsen 2001 11.15.26 3000 meter Drenge 14-15 år 2 - 15:30
163 10.07.91 8 Kristian Carstensen 2001 9.51.11 3000 meter Drenge 14-15 år 2 - 15:30
184 35.71 1 Amalie Pfeiffer 2001 37.18 Diskoskast Piger 14-15 år 2 - 15:30
185 22.16 10 Mette Marie Jensen 2001 23.33 Diskoskast Piger 14-15 år 2 - 15:30
170 16.13.42 5 Joachim Rønsholt 1999 16.30.21 5000 meter Drenge 16-17 år 2 - 16:10
193 DNS Caroline Brath 1999 20.84 Diskoskast Piger 16-17 år 2 - 16:55
192 DNS Rebecca Nielsen 2000 20.39 Diskoskast Piger 16-17 år 2 - 16:55
196 DNS Ballerup AK P17 1000 m stafet Piger 16-17 år 2 - 17:30