DMU • 2016 Sep 03 - Sep 04 • Østerbro Stadion • København

 

Vejle IF
# BibNo Result Pos Name YOB Qualifying Event Group Day / time
115 DNF Sarah Sækmose 2002 48.66 300 meter hæk Piger 14-15 år 1 - 10:00
116 53.00 1 Jonas N. Bjerremand 1998 50.44 Spydkast Drenge 18-19 år 1 - 11:30
33 62.13 2 Andreas J S Bertelsen 1994 Spydkast Drenge 20-22 år 1 - 11:30
124 42.70 1 Vejle IF D22 1996 4 x 100 m stafet Drenge 20-22 år 1 - 12:40
123 9 Johan-Emil Schaldemose Je 2002 Højdespring Drenge 14-15 år 1 - 13:00
109 4.07.69 2 Julian Gregersen 1998 4.06.27 1500 meter Drenge 18-19 år 1 - 13:10
110 4.58.05 18 Hans Sivertsen 2001 4.58.91 1500 meter Drenge 14-15 år 1 - 13:30
113 4.54.03 4 Maria Biskopstø 2002 4.53.87 1500 meter Piger 14-15 år 1 - 13:40
111 4.50.06 3 Oddvør Josephsen 2001 4.57.92 1500 meter Piger 14-15 år 1 - 13:40
119 11.56 3 Jonas Lund 1996 12.29 Trespring Drenge 20-22 år 1 - 14:10
112 35.49 1 Óluva Allansdóttir Joense 2002 31.69 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 14:30
117 30.10 4 Sara Kjær Andersen 2002 29.79 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 14:30
115 25.13 9 Sarah Sækmose 2002 28.24 Spydkast Piger 14-15 år 1 - 14:30
121 11.96 3 Niels Bøje 2000 12.07 100 meter - indledende Drenge 16-17 år 1 - 15:00
119 11.49 4 Jonas Lund 1996 11.25 100 meter - indledende Drenge 20-22 år 1 - 15:40
114 10.95 1 Kojo Musah 1996 10.88 100 meter - indledende Drenge 20-22 år 1 - 15:40
122 59.49 1 Hasan Alsofi 1997 58.86 Hammerkast Drenge 18-19 år 1 - 16:25
114 10.77 2 Kojo Musah 1996 10.95 100 meter - finale Drenge 20-22 år 1 - 18:15
118 DNS Andreas Bruselius 1995 51.87 400 meter Drenge 20-22 år 1 - 19:35
120 51.24 3 Mathias Kirk 1996 51.81 400 meter Drenge 20-22 år 1 - 19:35
115 13.04 3 Sarah Sækmose 2002 12.73 80 meter hæk - indledende Piger 14-15 år 2 - 09:00
111 2.18.02 2 Oddvør Josephsen 2001 2.20.47 800 meter Piger 14-15 år 2 - 10:00
119 1.70 4 Jonas Lund 1996 1.85 Højdespring Drenge 20-22 år 2 - 10:00
115 DNS Sarah Sækmose 2002 4.95 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 10:10
116 31.16 5 Jonas N. Bjerremand 1998 32.64 Diskoskast Drenge 18-19 år 2 - 10:10
110 2.17.74 11 Hans Sivertsen 2001 2.19.90 800 meter Drenge 14-15 år 2 - 10:30
109 1.58.67 6 Julian Gregersen 1998 1.59.44 800 meter Drenge 18-19 år 2 - 10:50
118 DNS Andreas Bruselius 1995 1.55.57 800 meter Drenge 20-22 år 2 - 11:00
121 25.00 11 Niels Bøje 2000 24.41 200 meter Drenge 16-17 år 2 - 12:15
122 21.08 1 Hasan Alsofi 1997 Vægtkast Drenge 18-19 år 2 - 12:40
119 23.81 7 Jonas Lund 1996 22.83 200 meter Drenge 20-22 år 2 - 13:00
114 22.28 1 Kojo Musah 1996 22.12 200 meter Drenge 20-22 år 2 - 13:00
120 23.19 4 Mathias Kirk 1996 22.86 200 meter Drenge 20-22 år 2 - 13:00
115 DNS Sarah Sækmose 2002 13.04 80 meter hæk - finale Piger 14-15 år 2 - 13:25
112 11.31 2 Óluva Allansdóttir Joense 2002 11.68 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 13:45
117 10.58 5 Sara Kjær Andersen 2002 10.47 Kuglestød Piger 14-15 år 2 - 13:45
113 10.48.38 5 Maria Biskopstø 2002 10.40.86 3000 meter Piger 14-15 år 2 - 14:55
117 30.71 3 Sara Kjær Andersen 2002 32.21 Diskoskast Piger 14-15 år 2 - 15:30
124 DNS Vejle IF D22 1996 4 x 400 m stafet Drenge 20-22 år 2 - 17:50