DMU • 2016 Sep 03 - Sep 04 • Østerbro Stadion • København

 

Skive AM
# BibNo Result Pos Name YOB Qualifying Event Group Day / time
88 47.33 5 Bjarke Meyer Pedersen 1999 45.80 Spydkast Drenge 16-17 år 1 - 10:00
95 50.81 1 Nina Kirstine Skov 1997 48.12 Hammerkast Piger 18-19 år 1 - 11:10
96 46.17 1 Kathrine Fjerbæk Olsen 2001 48.57 Hammerkast Piger 14-15 år 1 - 12:30
101 33.32 13 Niclas Juul 2001 38.87 Spydkast Drenge 14-15 år 1 - 13:00
93 4.11.21 6 Rasmus Rose-Hansen 1999 4.20.55 1500 meter Drenge 16-17 år 1 - 13:20
94 4.01.93 3 Sebastian R. Stensvig 1999 4.11.75 1500 meter Drenge 16-17 år 1 - 13:20
92 4.19.03 2 Jeppe Risvig 2001 4.14.21 1500 meter Drenge 14-15 år 1 - 13:30
625 13.46 4 Ditte H Svenningsen 2002 13.33 100 meter - indledende Piger 14-15 år 1 - 14:10
89 12.32 2 Ala Alfred Mikkelsen 2002 12.22 100 meter - indledende Drenge 14-15 år 1 - 14:30
90 12.51 3 Jonas Gregersen 2001 12.42 100 meter - indledende Drenge 14-15 år 1 - 14:30
91 12.75 2 Amalie B. Kristiansen 1999 12.72 100 meter - indledende Piger 16-17 år 1 - 14:50
100 13.66 6 Sarah Kristensen 2000 13.48 100 meter - indledende Piger 16-17 år 1 - 14:50
98 12.43 7 Søren Rahbek 1997 12.72 100 meter - indledende Drenge 18-19 år 1 - 15:30
99 11.38 3 Dennis Axelsen Skødt 1994 11.29 100 meter - indledende Drenge 20-22 år 1 - 15:40
97 35.39 2 Maja Clement Frederiksen 1998 36.57 Spydkast Piger 18-19 år 1 - 15:50
88 11.50 3 Bjarke Meyer Pedersen 1999 11.85 Trespring Drenge 16-17 år 1 - 16:50
89 12.30 4 Ala Alfred Mikkelsen 2002 12.32 100 meter - finale Drenge 14-15 år 1 - 17:30
90 12.53 8 Jonas Gregersen 2001 12.51 100 meter - finale Drenge 14-15 år 1 - 17:30
91 12.79 3 Amalie B. Kristiansen 1999 12.75 100 meter - finale Piger 16-17 år 1 - 17:40
96 1.50 4 Kathrine Fjerbæk Olsen 2001 1.56 Højdespring Piger 14-15 år 1 - 17:40
99 11.44 4 Dennis Axelsen Skødt 1994 11.38 100 meter - finale Drenge 20-22 år 1 - 18:15
90 DNS Jonas Gregersen 2001 42.01 300 meter Drenge 14-15 år 1 - 18:45
101 16.94 4 Niclas Juul 2001 17.69 100 meter hæk - indledende Drenge 14-15 år 2 - 09:30
93 1.58.44 3 Rasmus Rose-Hansen 1999 2.02.89 800 meter Drenge 16-17 år 2 - 10:40
625 28.50 12 Ditte H Svenningsen 2002 27.63 200 meter Piger 14-15 år 2 - 11:20
89 25.23 5 Ala Alfred Mikkelsen 2002 25.11 200 meter Drenge 14-15 år 2 - 11:40
91 26.64 4 Amalie B. Kristiansen 1999 25.77 200 meter Piger 16-17 år 2 - 11:55
98 25.34 13 Søren Rahbek 1997 25.32 200 meter Drenge 18-19 år 2 - 12:40
99 24.16 8 Dennis Axelsen Skødt 1994 200 meter Drenge 20-22 år 2 - 13:00
95 17.17 2 Nina Kirstine Skov 1997 17.12 Vægtkast Piger 18-19 år 2 - 13:30
101 16.92 6 Niclas Juul 2001 16.94 100 meter hæk - finale Drenge 14-15 år 2 - 13:45
102 5.13 4 Sarah Winther Jensen 1999 5.45 Længdespring Piger 16-17 år 2 - 13:45
98 17.33 5 Søren Rahbek 1997 17.46 110 meter hæk Drenge 18-19 år 2 - 14:15
92 9.06.24 2 Jeppe Risvig 2001 9.20.78 3000 meter Drenge 14-15 år 2 - 15:30
87 17.32.63 2 Sissel Møller 1994 5000 meter Piger 20-22 år 2 - 15:50
94 15.32.98 3 Sebastian R. Stensvig 1999 5000 meter Drenge 16-17 år 2 - 16:10
630 DQ Skive AM - D15 2002 1000 m stafet Drenge 14-15 år 2 - 17:15