DMU inde • 2016 Mar 05 - Mar 06 • Spar Nord Arena • Skive

 

Skive AM
# BibNo Result Pos Name YOB Qualifying Event Group Day / time
496 11.54 5 Bjarke Meyer Pedersen 1999 11.71 Trespring Drenge 16-17 år 1 - 10:00
508 9.56 2 Amalie B Kristiansen 1999 9.55 60 meter hæk - indledende Piger 16-17 år 1 - 10:15
499 10.49 6 Jeppe Espersen 2001 10.46 60 meter hæk - indledende Drenge 14-15 år 1 - 10:35
504 10.05 5 Niclas Juul Bennedsgaard 2001 10.33 60 meter hæk - indledende Drenge 14-15 år 1 - 10:35
514 2.20 8 August Winther 2001 2.40 Stangspring Drenge 14-15 år 1 - 11:15
513 10.31 4 Søren Rahbæk 1997 60 meter hæk - indledende Drenge 18-19 år 1 - 11:45
508 9.63 6 Amalie B Kristiansen 1999 9.56 60 meter hæk - finale Piger 16-17 år 1 - 12:40
504 10.14 8 Niclas Juul Bennedsgaard 2001 10.05 60 meter hæk - finale Drenge 14-15 år 1 - 12:50
513 10.29 6 Søren Rahbæk 1997 10.31 60 meter hæk - finale Drenge 18-19 år 1 - 13:20
501 1.50 4 Katrine Fjerbæk Olsen 2001 1.53 Højdespring Piger 14-15 år 1 - 14:00
502 2.03.40 2 Rasmus Rose-Hansen 1999 2.01.97 800 meter Drenge 16-17 år 1 - 15:00
495 1.56.89 1 Jacob Ilbjerg Stengaard 1994 1.53.55 800 meter Drenge 20-22 år 1 - 15:25
512 12.25 2 Thomas V. Andersen 1997 Trespring Drenge 18-19 år 1 - 15:30
498 28.89 15 Ditte Hyldahl Svenningsen 2002 29.46 200 meter Piger 14-15 år 1 - 15:35
497 25.11 4 Ala Alfred Mikkelsen 2002 25.36 200 meter Drenge 14-15 år 1 - 16:00
499 27.84 15 Jeppe Espersen 2001 27.79 200 meter Drenge 14-15 år 1 - 16:00
505 28.66 17 Therese Helk Olesen 1999 27.34 200 meter Piger 16-17 år 1 - 16:25
506 9.27.22 2 Jeppe Risvig 2001 9.23.57 3000 meter Drenge 14-15 år 1 - 19:00
503 9.09.55 2 Sebastian Stensvig 1999 8.56.65 3000 meter Drenge 16-17 år 1 - 19:15
495 8.49.15 1 Jacob Ilbjerg Stengaard 1994 8.51.81 3000 meter Drenge 20-22 år 1 - 19:30
498 8.66 6 Ditte Hyldahl Svenningsen 2002 8.53 60 meter - indledende Piger 14-15 år 2 - 09:00
497 7.74 2 Ala Alfred Mikkelsen 2002 7.70 60 meter - indledende Drenge 14-15 år 2 - 09:20
499 8.58 6 Jeppe Espersen 2001 8.73 60 meter - indledende Drenge 14-15 år 2 - 09:20
508 8.08 2 Amalie B Kristiansen 1999 7.97 60 meter - indledende Piger 16-17 år 2 - 09:40
500 8.40 5 Sarah Kristensen 2000 8.41 60 meter - indledende Piger 16-17 år 2 - 09:40
555 7.57 5 Simon Bøhrns Knudsen 1999 7.54 60 meter - indledende Drenge 16-17 år 2 - 10:00
513 7.95 7 Søren Rahbæk 1997 7.79 60 meter - indledende Drenge 18-19 år 2 - 10:20
507 DNS Emilie Andersen 1998 8.52 60 meter - indledende Piger 18-19 år 2 - 10:40
509 7.25 3 Dennis Skødt 1994 7.26 60 meter - indledende Drenge 20-22 år 2 - 11:00
510 6.83 1 Morten Dalgaard Madsen 1995 6.75 60 meter - indledende Drenge 20-22 år 2 - 11:00
508 8.05 3 Amalie B Kristiansen 1999 8.08 60 meter - finale Piger 16-17 år 2 - 11:40
497 7.64 3 Ala Alfred Mikkelsen 2002 7.74 60 meter - finale Drenge 14-15 år 2 - 12:00
509 7.25 6 Dennis Skødt 1994 7.25 60 meter - finale Drenge 20-22 år 2 - 12:05
510 6.78 1 Morten Dalgaard Madsen 1995 6.83 60 meter - finale Drenge 20-22 år 2 - 12:05
505 1.02.31 7 Therese Helk Olesen 1999 1.01.04 400 meter Piger 16-17 år 2 - 12:45
511 2.60 3 Maja Clement Frederiksen 1998 Stangspring Piger 18-19 år 2 - 13:00
506 4.14.67 2 Jeppe Risvig 2001 4.21.2 1500 meter Drenge 14-15 år 2 - 14:55
502 4.25.65 5 Rasmus Rose-Hansen 1999 4.17.31 1500 meter Drenge 16-17 år 2 - 15:10
503 4.16.45 3 Sebastian Stensvig 1999 4.05.73 1500 meter Drenge 16-17 år 2 - 15:10
495 3.59.53 1 Jacob Ilbjerg Stengaard 1994 3.51.51 1500 meter Drenge 20-22 år 2 - 15:35
516 DQ Team Skive 1998 4 x 200 m stafet Piger 18-19 år 2 - 16:15
516 DNS Team Skive 1998 4 x 200 m stafet Piger 20-22 år 2 - 16:25
512 DNS Thomas V. Andersen 1997 Længdespring Drenge 18-19 år 2 - 16:30
516 DQ Team Skive 1998 4 x 200 m stafet Piger 16-17 år 2 - 17:10
516 1.45.39 4 Team Skive 1998 4 x 200 m stafet Drenge 14-15 år 2 - 17:45
516 1.41.02 3 Team Skive 1998 4 x 200 m stafet Drenge 18-19 år 2 - 18:00