DMU inde • 2016 Mar 05 - Mar 06 • Spar Nord Arena • Skive

 

Aalborg AM
# BibNo Result Pos Name YOB Qualifying Event Group Day / time
132 11.71 7 Thora D Diekhøner 2001 11.51 60 meter hæk - indledende Piger 14-15 år 1 - 10:00
113 11.18 6 Nathalie Richter 2000 9.60 60 meter hæk - indledende Piger 16-17 år 1 - 10:15
130 10.58 8 Nikolaj Richter 2002 10.75 60 meter hæk - indledende Drenge 14-15 år 1 - 10:35
138 10.48 7 Thomas S Larsen 2001 10.42 60 meter hæk - indledende Drenge 14-15 år 1 - 10:35
151 8.84 2 Jacob Aagaard Jensen 1997 8.88 60 meter hæk - indledende Drenge 18-19 år 1 - 11:45
152 8.48 1 Sebastian Sund Frandsen 1998 8.44 60 meter hæk - indledende Drenge 18-19 år 1 - 11:45
119 10.02 5 Laura Lund 1998 9.91 60 meter hæk Piger 18-19 år 1 - 12:55
151 4.50 2 Jacob Aagaard Jensen 1997 Stangspring Drenge 18-19 år 1 - 13:00
153 4.30 3 Jakob Holt Jensen 1997 Stangspring Drenge 18-19 år 1 - 13:00
122 DNS Martin Johansen 1995 8.99 60 meter hæk Drenge 20-22 år 1 - 13:15
151 DNS Jacob Aagaard Jensen 1997 8.84 60 meter hæk - finale Drenge 18-19 år 1 - 13:20
152 8.51 1 Sebastian Sund Frandsen 1998 8.48 60 meter hæk - finale Drenge 18-19 år 1 - 13:20
126 2.25.06 6 Anne Andersen 2001 2.24.68 800 meter Piger 14-15 år 1 - 14:00
125 2.24.37 4 Ida Jørgensen 2001 2.20.46 800 meter Piger 14-15 år 1 - 14:00
128 2.27.76 7 Mille B Olesen 2002 2.26.93 800 meter Piger 14-15 år 1 - 14:00
129 2.32.48 11 Nanna Muurholm 2001 2.30.40 800 meter Piger 14-15 år 1 - 14:00
145 1.41 10 Emilie Ø Larsen 2002 1.46 Højdespring Piger 14-15 år 1 - 14:00
143 1.53 3 Freja Krog 2001 1.44 Højdespring Piger 14-15 år 1 - 14:00
141 DNS Katrine Hoelgaard 2001 1.41 Højdespring Piger 14-15 år 1 - 14:00
116 DNS Julie Kalstrup Schultz 2000 2.28.93 800 meter Piger 16-17 år 1 - 14:15
146 2.26.52 4 Mathilde Pedersen 1999 2.28.78 800 meter Piger 16-17 år 1 - 14:15
113 2.12.86 2 Nathalie Richter 2000 2.14.80 800 meter Piger 16-17 år 1 - 14:15
130 2.16.17 6 Nikolaj Richter 2002 2.16.95 800 meter Drenge 14-15 år 1 - 14:45
156 2.06.62 5 Andreas Rebstrup 2000 2.03.97 800 meter Drenge 16-17 år 1 - 15:00
150 DNS Karl-Gustav Brockdorff 1999 1.56.52 800 meter Drenge 16-17 år 1 - 15:00
158 2.05.33 5 Noel Mono 1998 2.02.34 800 meter Drenge 18-19 år 1 - 15:15
120 13.28 1 Magnus Ugilt 1997 13.14 Trespring Drenge 18-19 år 1 - 15:30
124 3 Matthias Kikkenborg 1997 12.61 Trespring Drenge 18-19 år 1 - 15:30
140 12.99 2 Jakob Plaschke 1996 12.64 Trespring Drenge 20-22 år 1 - 15:30
118 23.55 1 Daniel Andersen 2001 23.64 200 meter Drenge 14-15 år 1 - 16:00
131 DNS Magnus N Shaw 2002 25.84 200 meter Drenge 14-15 år 1 - 16:00
112 DNS Freja Wærness 2000 25.93 200 meter Piger 16-17 år 1 - 16:25
114 39.01 20 Mathilde Prietzel Nielsen 2000 25.46 200 meter Piger 16-17 år 1 - 16:25
139 24.81 13 Zaki Dhamac 1999 25.55 200 meter Drenge 16-17 år 1 - 16:50
142 9.54 4 Sandra Jensen 2001 9.28 Trespring Piger 14-15 år 1 - 17:00
121 21.71 1 Benjamin Lobo Vedel 1997 21.32 200 meter Drenge 18-19 år 1 - 17:25
116 1.51 5 Julie Kalstrup Schultz 2000 1.50 Højdespring Piger 16-17 år 1 - 18:00
127 11.18.24 7 Liv L Nielsen 2001 11.18.24 3000 meter Piger 14-15 år 1 - 18:15
138 10.48 3 Thomas S Larsen 2001 10.91 Trespring Drenge 14-15 år 1 - 18:30
159 DNS Line Kalstrup Schulz 1996 9.22.75 3000 meter Piger 20-22 år 1 - 18:45
157 DNS Oliver Bjørslev 2000 9.03.58 3000 meter Drenge 16-17 år 1 - 19:15
149 9.30.56 4 Johannes Würtz 1995 3000 meter Drenge 20-22 år 1 - 19:30
137 8.45 4 Julie Bols 2001 8.29 60 meter - indledende Piger 14-15 år 2 - 09:00
118 7.36 1 Daniel Andersen 2001 7.34 60 meter - indledende Drenge 14-15 år 2 - 09:20
131 DNS Magnus N Shaw 2002 8.04 60 meter - indledende Drenge 14-15 år 2 - 09:20
114 7.90 1 Mathilde Prietzel Nielsen 2000 7.70 60 meter - indledende Piger 16-17 år 2 - 09:40
139 NQ Zaki Dhamac 1999 60 meter - indledende Drenge 16-17 år 2 - 10:00
151 7.52 6 Jacob Aagaard Jensen 1997 7.56 60 meter - indledende Drenge 18-19 år 2 - 10:20
138 DNS Thomas S Larsen 2001 5.13 Længdespring Drenge 14-15 år 2 - 10:30
123 8.26 6 Caroline Elkjær 1995 60 meter Piger 20-22 år 2 - 11:35
114 7.83 1 Mathilde Prietzel Nielsen 2000 7.90 60 meter - finale Piger 16-17 år 2 - 11:40
118 7.33 1 Daniel Andersen 2001 7.36 60 meter - finale Drenge 14-15 år 2 - 12:00
144 4.23 17 Mai Wærness 2002 4.58 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 12:00
142 4.51 15 Sandra Jensen 2001 4.63 Længdespring Piger 14-15 år 2 - 12:00
112 DNS Freja Wærness 2000 56.83 400 meter Piger 16-17 år 2 - 12:45
116 1.03.27 8 Julie Kalstrup Schultz 2000 1.03.32 400 meter Piger 16-17 år 2 - 12:45
146 1.03.67 11 Mathilde Pedersen 1999 1.05.67 400 meter Piger 16-17 år 2 - 12:45
113 58.33 1 Nathalie Richter 2000 58.25 400 meter Piger 16-17 år 2 - 12:45
151 1.65 6 Jacob Aagaard Jensen 1997 1.66 Højdespring Drenge 18-19 år 2 - 12:45
152 1.81 3 Sebastian Sund Frandsen 1998 Højdespring Drenge 18-19 år 2 - 12:45
156 DQ Andreas Rebstrup 2000 58.67 400 meter Drenge 16-17 år 2 - 13:05
150 DNS Karl-Gustav Brockdorff 1999 50.62 400 meter Drenge 16-17 år 2 - 13:05
121 DNS Benjamin Lobo Vedel 1997 46.01 400 meter Drenge 18-19 år 2 - 13:25
158 DNS Noel Mono 1998 57.48 400 meter Drenge 18-19 år 2 - 13:25
115 59.90 1 Eliska Maslanova 1995 1.00.88 400 meter Piger 20-22 år 2 - 13:40
122 49.31 1 Martin Johansen 1995 48.90 400 meter Drenge 20-22 år 2 - 13:45
125 4.53.18 5 Ida Jørgensen 2001 4.49.32 1500 meter Piger 14-15 år 2 - 14:15
127 5.09.03 9 Liv L Nielsen 2001 5.12.2 1500 meter Piger 14-15 år 2 - 14:15
128 5.10.04 11 Mille B Olesen 2002 5.14.9 1500 meter Piger 14-15 år 2 - 14:15
129 5.18.00 16 Nanna Muurholm 2001 5.23.3 1500 meter Piger 14-15 år 2 - 14:15
157 DNS Oliver Bjørslev 2000 4.13.58 1500 meter Drenge 16-17 år 2 - 15:10
154 10.90 6 Mikkel Andersen 1996 10.81 Kuglestød Drenge 20-22 år 2 - 15:30
131 DNS Magnus N Shaw 2002 1.65 Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 16:00
138 DNS Thomas S Larsen 2001 1.58 Højdespring Drenge 14-15 år 2 - 16:00
134 1.53.08 3 Team Aalborg I 2001 4 x 200 m stafet Piger 14-15 år 2 - 16:00
135 1.57.64 6 Team Aalborg II 2002 4 x 200 m stafet Piger 14-15 år 2 - 16:00
120 6.24 4 Magnus Ugilt 1997 6.29 Længdespring Drenge 18-19 år 2 - 16:30
124 DNS Matthias Kikkenborg 1997 6.14 Længdespring Drenge 18-19 år 2 - 16:30
152 DNS Sebastian Sund Frandsen 1998 6.61 Længdespring Drenge 18-19 år 2 - 16:30
140 5.94 3 Jakob Plaschke 1996 6.12 Længdespring Drenge 20-22 år 2 - 16:30
117 1.48.73 2 Team Aalborg 2000 4 x 200 m stafet Piger 16-17 år 2 - 17:10
136 1.44.62 3 Tema Aalborg 2002 4 x 200 m stafet Drenge 14-15 år 2 - 17:45